Jump to content

Wszystkie zioła

Forums

 1. Kava Kava

  Roślina naturalnie rosnąca na terenie wysp Oceanu Spokojnego. W tamtej części świata z jej korzenia przygotowuje się bardzo popularny napój, który spożywa się niekiedy każdego dnia, aby się rozluźnić i poprawić sobie nastrój.

  1
  post
 2. Konopie indyjskie

  Zacznijmy od tego, że marihuana jako, że jest rośliną, dzieli się na wiele gatunków. Jednymi z najpopularniejszych są konopie siewne (cannabis sativa) oraz konopie indyjskie (cannabis indica). Jak je można rozróżnić? Konopie siewne (zwane także włóknistymi) możemy rozpoznać po ich bardzo wysokiej łodydze, która może osiągnąć w korzystnych warunkach nawet do 3 metrów. Jest silnie rozgałęziona, a jej części zielone są pokryte włoskami oraz wydzielają specyficzny, charakterystyczny zapach. Liście mają piłowany brzeg. Owocami są słabo lśniące, jajowate orzechy. Konopie siewne inaczej zwane są jako konopie przemysłowe ze względu na swoje szerokie zastosowanie. Mają właściwości lecznicze, są idealne do produkcji wytrzymałych tkanin, kosmetyków, biodegradowalnego plastiku i żywności. Stężenie CBD jest w nich wyższe niż THC. Natomiast konopie indyjskie są niskimi krzakami o małych, szerokich liściach. Stężenie środków psychotycznych jest w nich dużo wyższe niż u ich kuzynów. Jeżeli chodzi o uprawę, to oba gatunki wymagają żyznych oraz głębokich gleb o uregulowanej wilgotności i obojętnym pH. 

  1
  post
 3. Materiały na temat Grzybów

  Szitake, Reishi, Amanita Muscara oraz inne odmiany. Grzyby zawierają sporo białka, nawet do 4 proc. błonnika, ale również witamin z B1, B2, C i E. Dostarczają także praktycznie niespotykanej w pokarmach roślinnych witaminy D. Są źródłem potasu, fosforu, magnezu, wapnia, miedzi oraz żelaza, selenu i cynku.

  1
  post
×
×
 • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.