Jump to content

Medycyna

Forums

 1. Homeopatia

  To metoda leczenia odbiegająca nieco od tradycyjnych środków farmakologicznych, które po zażyciu zwalczają męczące nas dolegliwości. Od lat ma ona grono swoich zwolenników, ale też przeciwników, którzy podważają jej skuteczność i porównują homeopatię do placebo. Dlaczego leczenie homeopatyczne, wykorzystujące substancje pochodzenia naturalnego, wywołuje tak skrajne reakcje wśród pacjentów i  lekarzy? Czy jest to metoda bezpieczna i skutecznie zwalczająca chorobę u dzieci i dorosłych? Co trzeba wiedzieć zanim rozpocznie się leczenie z wykorzystaniem homeopatii? W artykule opracowanym przez naszego eksperta znaleźć można niezbędne informacje na temat tej niekonwencjonalnej lecz bardzo popularnej metody leczenia.

  • No posts here yet
 2. Medycyna Ajurwedy

  Wykorzystuje metody naturalnego leczenia. Zastosowanie znajduje tutaj m i n. ziołolecznictwo, zabiegi i masaże na ciało, oczyszczanie organizmu z toksyn i jego regeneracja. Ajurweda to także zapewnienie odpowiedniej diety uwzględniającej typ energii (prakriti), jak i „zakłócenia” (vikriti). Obejmuje również odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne, jogę, ćwiczenia oddechowe i medytację. Filozofia ajurwedy opiera się przede wszystkim na wnikliwej obserwacji natury, ludzi i otoczenia. Bardzo ważna jest także leżące u jej podstaw przekonanie, że wszystko we wszechświecie jest ze sobą powiązane i współzależne, oraz że wszystko składa się z tych samych pięciu elementów (żywiołów) występujących w różnych proporcjach. Według ajurwedy jesteśmy mikrokosmosem w makrokosmosie.

  • No posts here yet
 3. Medycyna chińska

  Postrzega człowieka holistycznie i wiele miejsca poświęca diecie. Dobór pokarmów i sposób ich przygotowania (Kuchnia 5 Przemian) wspomagają niezakłócony przepływ energii chi, warunkującej zdrowie i dobre samopoczucie. Sięgnij do wielowiekowej chińskiej tradycji i zadbaj o zdrowie poprzez odpowiednią dietę.

  • No posts here yet
×
×
 • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.