Jump to content

[Z Internetu] Jak na zawsze zapomnieć o soczewkach kontaktowych? Wykonaj zabieg laserowej korekcji wzroku!


Recommended Posts

http://zdrowiebeztajemnic.pl/wp-content/uploads/2022/05/adobestock_307002796-300x200.jpeg

 

Laserowa korekcja wzroku – prosty sposób na poprawę wzroku

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który pozwala – w większości przypadków – całkowicie wyeliminować z życia pacjenta soczewki kontaktowe. Tym samym, to prosty sposób na znaczną poprawę jakości życia. Sam zabieg nie należy do zbyt długich – trwa ok. 20 minut, z czego tylko ok. 20 sekund przypada na użycie lasera. Korekcja jest bezbolesna, a przy tym obarczona minimalnym ryzykiem. Właśnie z tego powodu, laserowa korekcja wzroku należy do grupy najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych na świecie.

 

Laserowa korekcja wzroku – na czym polega zabieg?

Zabieg laserowej korekcji wzroku, o którym więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku, jest przeprowadzany tylko na zewnętrznej części oka, a więc na rogówce. Jego celem jest zmiana kształtu rogówki w taki sposób, by światło, które wpada do oka, skupiało się na siatkówce. To, jaki kształt przybierze rogówka, będzie zależało od rodzaju wady wzroku pacjenta. U osób cierpiących na nadwzroczność rogówka zostanie uwypuklona, u pacjentów z krótkowzrocznością, konieczne będzie spłaszczenie rogówki, natomiast u osób z astygmatyzmem rogówka zostanie wyrównana.

 

Poprawa wzroku – jakie wady można łatwo skorygować?

Niemal wszystkie wady wzroku można skorygować za pomocą lasera. Tym samym, z soczewek kontaktowych mogą zrezygnować osoby, które cierpią na:

  • krótkowzroczność, czyli minusy (do -12 dioptrii),
  • dalekowzroczność, czyli plusy (do +6 dioptrii),
  • astygmatyzm, czyli nieostre lub rozmyte widzenie kształtów (do 6 dioptrii).

Warte odnotowania jest również to, że w trakcie jednego zabiegu, można jednocześnie skorygować dwie wady wzroku, czyli np. krótkowzroczność i astygmatyzm lub nadwzroczność i astygmatyzm. Nie ma też przeciwwskazań do wykonania zabiegu w przypadku, gdy w obydwu oczach występują dwie różne wady wzroku.

 

Soczewki kontaktowe – kto może z nich zrezygnować?

Laserowa korekcja wzroku to zabieg przeznaczony dla dorosłych osób (od 21 roku życia), u których wada wzroku jest stabilna. Decyzja o tym, czy dana osoba będzie mogła poddać się zabiegowi laserowej korekcji wzroku, zostaje podjęta podczas wizyty kwalifikacyjnej w klinice. Kandydat do zabiegu przechodzi przez szczegółowy wywiad lekarski, a także musi wykonać szereg specjalistycznych badań. Dopiero na tej podstawie, lekarz jest w stanie stwierdzić, czy pacjent może poddać się zabiegowi, czy też występują jakieś przeciwwskazania do jego przeprowadzenia.

 

 

Artykuł sponsorowany

Artykuł Jak na zawsze zapomnieć o soczewkach kontaktowych? Wykonaj zabieg laserowej korekcji wzroku! pochodzi z serwisu Zdrowiebeztajemnic.pl.

Źródło

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.