Jump to content

Kuracja przeciw pasożytom


Mariusz
 Share

Recommended Posts

  • 3 months later...

O to jedna z metod usuwania tasiemca. Niestety w Polsce nikt tego nie robi. A skutecznosc leków z duzym tasiemcem jest zerowa
Całkowite wyleczenie infekcji tasiemcem jest bardzo trudne. Trzynastu pacjentów z zakażeniem tasiemcem, siedmiu z Diphyllobothrium latum i sześciu z Taenia saginata leczono przez wprowadzenie nieprzepuszczalnego dla promieni rentgenowskich środka kontrastowego „Gastrografin” do dwunastnicy przez rurkę dwunastniczą. Cały tasiemiec ze skoleksem został wydalony w postaci niefragmentowanej w ciągu 1 godziny w jedenastu przypadkach. Jeden pacjent wydalił tasiemca 3 dni po leczeniu; perystaltyka jego jelit została poważnie zaburzona po ataku udaru mózgu. Pozostała pacjentka nie mogła wydalić tasiemca, prawdopodobnie z powodu silnego zrostu jelitowego. Wstrzyknięcie gastrografiny umożliwiło wyraźną wizualizację tasiemca, potwierdzenie rozpoznania zakażenia i seryjną obserwację zejścia tasiemca.

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.