Jump to content

Pamięć


Recommended Posts

Na sprawny umysł.

Nasi ojcowie odznaczali się rewelacyjna pamięcią.Kronikarze twierdzą,ze Lucjusz Scypion pamiętał nazwiska wszystkich Rzymian,Cyrus umiał wywołać każdego żołnierza armii po imieniu,a Seneka był w stanie od razu powtórzyć  dwa tysiące słów,które usłyszał tylko raz.A więc:pamięć można wspomóc.

SZAŁWIA

W starożytności uważana była za panaceum,czyli lek na wszystko.W czasach średniowiecza stosowano ją głównie jako składnik mikstur przywracających dobra pamięć.Zaparz 3 łyżki suchego ziela szałwii w połowie szklanki wrzątku.Ostudź,przesącz przez geste sitko i dodaj do 1/2 litra czerwonego,wytrawnego wina.Pij kieliszek dziennie.

ORZECHY LESZCZYNY

Amisze,którzy od XVI wieku żyją w odizolowanych od cywilizacji wspólnotach religijnych,kilka razy w roku stosują terapie orzechową,której celem jest wzmacnianie pamięci.Przez cały tydzień jedz orzechy.Zacznij od sześciu,następnie każdego kolejnego dnia jedz o jeden orzech więcej.

GOTU KOLA

Indianie z Apallachów już wieki temu odkryli,jak zapamiętać raz przebytą,choć długą i skomplikowaną trasę.Zdolność zapamiętywania szczegółów drogi zawdzięczają roślinie gotu kola.Obecnie jest ona jednym z z leków stosowanych przy osłabieniu koncentracji.Gotu kola dostępna jest w aptekach.Zażywaj 1 – 2 kapsułki trzy razy dziennie podczas posiłków.

MIŁORZĄB

Jest jedną z najstarszych roślin leczniczych.W starożytnych Chinach był przepisywany miedzy innymi tym,którzy cierpieli na zanik pamięci.Obecnie wiadomo,że poprawia przepływ krwi przez naczynia mózgowe,pobudzając w ten sposób szare komórki do pracy.Pij raz dziennie herbatkę zaparzoną z torebki liści miłorzębu lub zażywaj kapsułki preparatu dostępnego w aptekach.

ROZMARYN I BAZYLIA

Od wieków uważane są przez Hindusów za środek na potencję oraz witalność umysłową.Wdychanie woni rozmarynu lub bazylii wpływa na fale beta,charakterystyczne dla podwyższonej aktywności mózgu.Dwiema kropelkami olejku skrop chustkę do nosa i wdychaj przed egzaminem lub ważną dla siebie rozmową.

MASAŻ

Zgodnie z założeniami tradycyjnej medycyny chińskiej,ucisk i masaże głowy poprawiają krążenie krwi i dotlenienie mózgu,poszerzając możliwości intelektualne.

1.Połóż złączone opuszki palców na środku czoła.Bardzo łagodnie wygładzaj zmarszczki od środka czoła w kierunku skroni.Powtórz te czynność sześć razy.

2.Zatocz palcami kilka kółek na skroniach.

3.Masuj głowę okrężnymi ruchami,zaczynając od karku w kierunku czoła.

4.Chwytaj dłonią kolejne kępki włosów blisko skóry,a następnie delikatnie je pociągaj.

HERBATA Z LIŚCI KOPRU

W Algierii i Tunezji mocny napar z liści kopru uważany jest za jeden z najlepszych leków na utratę pamięci.Pije się go również w chwilach wymagających dużego skupienia i uwagi.

Herbatę,a nawet kąpiele w liściach kopru zalecał także słynny zielarz Sebastian Kneipp.Zaparz dwie czubate łyżki stołowe posiekanych liści świeżego kopru w szklance wrzątku,parz pod przykryciem 5 minut.Pij raz dziennie.

 

 

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.