Jump to content

Kolendra detoks


Recommended Posts

Kolendra jest ziołem szeroko stosowanym we wszystkich kuchniach na całym świecie.  Korzyści z kolendry związane ze zdrowiem znane były już w czasach Hipokratesa, który opowiadał się za jej zastosowaniem do celów leczniczych. Nie wszyscy wiedzą, że kolendra ma reputację jednego z najmocniej detoksykujących ziół na świecie.

Dlaczego kolendra jest zdrowa?

To niedoceniane zioło wyglądem przypominające nieco natkę pietruszki, o bogatym intensywnym aromacie to prawdziwa skarbnica przeciwutleniaczy, witamin i innych substancji aktywnych zbawiennych dla naszego zdrowia.

Znajdziemy w niej między innymi witaminę A, witaminę B2, witaminę B3, witaminę C, witaminę K, beta-kartoten, foliany, wapń, magnez, potas, żelazo, mangan oraz lecznicze olejki eteryczne.

Kolendra jest tak cenna dla naszego zdrowia, ponieważ jej regularne spożywanie szybko wyrównuje wiele braków witaminowo-mineralnych w organizmie, usprawniania działanie nerek oraz wątroby i oczyszcza cały organizm z nagromadzonych często przez lata substancji szkodliwych.

Lecznicze właściwości kolendry

Czy wiesz, że kolendra jest silnym ziołem detoksykującym?

Że może pomóc w ustabilizowaniu poziomu cukru we krwi, zwalczaniu infekcji, ochronie serca, zmniejszeniu lęku i zasypianiu?

Że działa antybakteryjnie, leczy zarówno ostre, jak i przewlekłe stany zapalne, pomaga przy opuchliźnie, działa wykrztuśnie pomagając przy infekcjach górnych dróg oddechowych?

Że jest również korzystna dla osób cierpiących na astmę, pomaga przy wzdęciach i nudnościach, wspomaga pracę wątroby i nerek oraz harmonizuje gospodarkę hormonalną organizmu – jej spożywanie jest bardzo korzystne zarówno w wieku reprodukcyjnym, bo reguluje bolesne i nieregularne miesiączki, jak i łagodzi objawy menopauzy?

Kolendra również jako silny antyoksydant odmładza, poprawia stan skóry i włosów, a także chroni oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Dane dotyczące wpływu kolendry na rozwój raka są ograniczone.

Jednak, w badaniu z 2019 r. naukowcy odkryli, że zioło to zmniejsza ekspresję określonych genów w komórkach nowotworowych raka prostaty.

W ten sposób komórki raka prostaty stały się mniej inwazyjne, wykazywały cechy, które oznaczały, że nie rozprzestrzeniają się tak szybko i nie wykazują tylu oznak grupowania się w koloniach.

To tylko kilka korzyści, w które obfituje kolendra.

Jednak nie można zapominać o naturalnych zdolnościach chelatujących kolendry, czyli, innymi słowy, na jej zdolności do usuwania metali ciężkich z naszych tkanek.

Najmocniejsza detoksykacja

Każdego dnia jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie toksycznych substancji pochodzących z zanieczyszczeń środowiskowych.

Najgroźniejsze z nich to metale ciężkie, które gromadząc się w naszym organizmie, mogą doprowadzić do rozwinięcia się wiele groźnych chorób.

Nie zdajemy sobie sprawy, że silnie trująca rtęć jest obecna w żywności przykładowo w rybach takich jak tuńczyk czy miecznik, a toksyczne aluminium znajdziemy we wszechobecnej folii aluminiowej, puszkach, w lekach, szczepionkach, kosmetykach (antyperspiranty).

Naukowcy w zatruciu aluminium upatrują przyczynę takich poważnych chorób jak autyzm, choroba Alzheimera i choroba Parkinsona.

Jesteśmy również narażeni na działanie ołowiu z komunikacyjnych i przemysłowych zanieczyszczeń powietrza oraz miedzi i niklu, które często trafiają do żywności i wody z sieci wodociągowej.

Z pomocą przychodzi nam kolendra, która potrafi wychwytywać i eliminować z naszego organizmu substancje toksyczne z organizmu, w tym właśnie metale ciężkie.

Mało kto wie, że ziele kolendry to jedna z najsilniej działających detoksykujących substancji naturalnych na świecie.

Ma również właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne.

Warto więc na stałe włączyć natkę kolendry lub jej nasiona do naszej diety.

Kolendrę mogą spożywać także dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży.

Jej systematyczne spożywanie przyniesie nam wymierne korzyści zdrowotne.

Zródło: odkrywamyzakryte

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.