Jump to content

Wyciąg z borowiny


Recommended Posts

Fibs – ФИБС – wyciąg z borowiny w immunostymulacji i chorobach oczu

Biogenny stymulator immunologiczny z borowiny, opracowany dzięki pracom i koncepcji terapii Fiłatowa.

http://luskiewnik.pl/blog/wp-content/uploads/2008/02/Fibswycigzborowinywimmunostymulacjiichor_11476/filatov_thumb.jpg 
prof. Władimir Fiłatow (Filatov)

Nazwa FIBS pochodzi od liter nazwisk badaczy i autorów preparatu borowinowego: В. П. Филатова, В. А. Бибера, В. В. Скородинской (Fiłatow, Bibier i Skorodinskoj).

Władimir Pietrowicz Fiłatow (Владимир Петрович Филатов) żył w latach 1875-1956; bez przesady mogę powiedzieć, że był to wybitny okulista i chirurg, autor preparatów roślinnych podawanych pozajelitowo (m.in. aloesowy i borowinowy); dokonał pierwszego przeszczepu rogówki (1912 r.). Opracował metody leczenia jaglicy, wyjaśnił patogenezę jaskry, pracował nad metodami leczenia jaskry. Prowadził badania nad przeszczepem skóry, opracował metodę chirurgicznej rekonstrukcji m.in. nosa i warg. Wprowadził metodę przeszczepiania skóry w postaci tzw. wędrującego płata uszypułowanego (przemieszczanie fragmentu skóry drogą kolejnych zabiegów w odległe miejsca od części macierzystej). Opracował nowa metodę pomiaru ciśnienia śródgałkowego (elastotonometria). Jest autorem terapii tkankowej za pomocą organopreparatów (1933 r.). W 1897 r ukończył medycynę na Uniwersytecie Moskiewskim. W 1908 r. obronił pracę doktorską na temat badań komórkowych trucizn w oftalmologii. Od 1911 kierownik i profesor Katedry Chorób Ocznych na Uniwersytecie w Odessie. W latach 1936-1950 dyrektor Instytutu Eksperymentalnej Oftalmologii w Odessie. Ojciec Władimira (Petr Fiedorowicz Fiłatow) był również lekarzem.

http://luskiewnik.pl/blog/wp-content/uploads/2008/02/Fibswycigzborowinywimmunostymulacjiichor_11476/filatov2_thumb.jpg http://luskiewnik.pl/blog/wp-content/uploads/2008/02/Fibswycigzborowinywimmunostymulacjiichor_11476/filatow_thumb.jpg
prof. W. Fiłatow

FIBS

Skład: zawiera wyciąg (destylat) z borowiny. Bogaty w kwas cynamonowy i kumaryny.

Działanie: podnosi liczbę leukocytów i limfocytów we krwi, pobudza rozwój tkanki limfoidalnej, podnosi poziom immunoglobulin i czynnika martwiczego nowotworów; nasila fagocytozę i aktywność limfocytów cytotoksycznych i NK; wzmaga aktywność systemu GALT i MALT; przyśpiesza resorpcję wysięków zapalnych; działa przeciwwysiękowo i przeciwzapalnie; pobudza nabłonkowanie i naskórnikowanie (wzrost i regenerację nabłonków i naskórka); pobudza regenerację tkanki łącznej właściwej; zwiększa wydolność fizyczną; hamuje odczyny autoagresji immunologicznej, pomimo, że jest to typowy immunostymulator; pobudza procesy odnowy tkanek gałki ocznej. Działanie do końca nie jest wyjaśnione. Nie zostało wyjaśnione w jaki sposób Fibs poprawia wzrok przy krótkowzroczności u niektórych osób.

Po podaniu doustnym preparat nie działa.

Wskazania: niedobory odpornościowe; wyniszczające choroby zakaźne; choroba nowotworowa; zapalenie przydatków, niepłodność, przewlekłe upławy i stany zapalne dróg rodnych; przewlekłe stany zapalne układu oddechowego; oporny na leczenie trądzik; choroby pasożytnicze wewnętrzne i zewnętrzne; łuszczyca, wysięki okołostawowe z stanach zapalnych stawów;  zaćma, zmętnienie ciała szklistego, zapalenie spojówek i brzegów powiek, zapalenie rogówki i naczyniówki, zapalenie siatkówki, odklejanie się siatkówki; przewlekłe zmęczenie i łzawienie oczu; atopowe zapalenie skóry; przewlekłe wypryski; podatność na infekcje; kuracje odnawiające. Stany zapalne i bóle mięśni. Regeneracja po dużym wysiłku fizycznym. Trudno gojące się rany.

Przeciwwskazania: ciężka niewydolność nerek, ciąża, nasilone nadciśnienie.

Dawkowanie: 1 amp. codziennie lub co 2-3 dni podskórnie. Kuracja obejmuje 30-35 zastrzyków. po miesięcznej przerwie można wznowić. Igły wybierać cienkie, 0,5. Podawać w pośladek

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.