Jump to content

Wyposażenie apteczki w domu, w którym mieszka dziecko


Recommended Posts

http://zdrowiebeztajemnic.pl/wp-content/uploads/2022/10/adobestock_300395016-300x200.jpeg

 

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci

Leki stosowane przeciwbólowo i przeciwgorączkowo u dzieci zawierają w swoim składzie paracetamol lub ibuprofen. Zawartość tych substancji jest nieco mniejsza niż w lekach dla dorosłych, aby były bezpieczne dla dzieci o znacznie mniejszej masie ciała. Co ważne, pomimo obniżonego stężenia, zawsze przed podaniem dziecku tego rodzaju leków należy sprawdzić zalecane dawkowanie. Tego rodzaju informacje powinny znaleźć się na opakowaniu leków.

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla najmłodszych różnią się także formą podania oraz smakiem. Kilkulatki niechętnie połykają tabletki, dlatego takie środki najczęściej podaje im się w formie syropu. Produkty dostępne w Dr. Max to głównie syropy o słodkich owocowych smakach, przez co dzieci chętniej je przyjmują.

Uwaga! Dzieciom nie należy podawać aspiryny powszechnie wykorzystywanej jako środek przeciwbólowy dla dorosłych. W młodym organizmie może ona powodować uszkodzenia układu nerwowego.

Leki na ból gardła i syropy na kaszel

Kaszel to częsta dolegliwość u dzieci, zwłaszcza podczas chłodnych miesięcy roku. Zaopatrując się w syrop na kaszel, koniecznie należy pamiętać o dwóch rodzajach kaszlu, które wymagają różnego leczenia. Kaszel suchy jest hamowany, podczas gdy kaszel mokry powinien być leczony przez rozrzedzenie zalegającej wydzieliny i ułatwienie jej odkrztuszania.

Czy dwa rodzaje kaszlu wymagają osobnych syropów? To najbardziej polecane rozwiązanie, dla którego alternatywą jest wybór środków uniwersalnych pomocnych zarówno przy kaszlu suchym, jak i mokrym. Co ważne, należy pamiętać, aby preparatów wykrztuśnych stosowanych przy leczeniu kaszlu mokrego nie podawać dziecku wieczorem, ponieważ ich działanie może utrudniać spokojny sen.

Poza lekami na kaszel niezbędne są także środki pomocne przy bólu gardła. Do wyboru są słodkie tabletki do ssania, żelki, lizaki, syropy i preparaty w atomizerze.

Środki do oczyszczania i udrożniania nosa

W przypadku bardzo małych dzieci, które nie potrafią samodzielnie oczyszczać nosa, do niezbędnych w apteczce akcesoriów warto zaliczyć tradycyjną gruszkę lub aspirator. Zatkany nos może być niezwykle uciążliwy dla dziecka, które może wówczas doświadczać trudności z oddychaniem podczas jedzenia i zasypianiem.

W apteczce przydadzą się również kropelki do nosa z wodą morską, odpowiednie nawet dla kilkumiesięcznych maluchów. Dla kilkulatków przydatne mogą okazać się także szybko i skutecznie działające spraye do udrożniania nosa. Koniecznie należy sięgać jedynie po preparaty przeznaczone dla dzieci oraz używać ich jedynie przez kilka dni, zgodnie z zaleceniami zapisanymi w ulotce. Ciągłe korzystanie ze sprayów udrożniających nos, podobnie jak z preparatów dla osób dorosłych, może podrażniać delikatną błonę śluzową dziecka, wywołując jeszcze bardziej przykre dla niego objawy wysuszenia i obrzęku.

 

Artykuł sponsorowany opublikowany na zlecenie whitepress.pl

Artykuł Wyposażenie apteczki w domu, w którym mieszka dziecko pochodzi z serwisu Zdrowiebeztajemnic.pl.

Źródło

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.