Jump to content

Choroby autoimmunologiczne


Bossman
 Share

Recommended Posts

W Polsce choroby autoimmunologiczne zwala się na „niekorzystną genetykę”, z którą te choroby nie mają nic wspólnego. Lepiej dla pacjenta będzie, gdy lekarz powie szczerze, że „nie mam pojęcia co jest przyczyną choroby”, niż wprowadzi pacjenta w błąd.

Czy sądzicie, że ludzki organizm, który skrywa wiele tajemnic, jest tak głupi, że atakuje bezpodstawnie własne komórki? Oczywiście, że nie! Nasz organizm to wspaniały i inteligentny układ, który zwalcza własne komórki tylko, gdy ma ku temu istotne powody.

Układ immunologiczny zwalcza własne komórki TYLKO, gdy wykryje w nich obcy organizm, najczęściej są to wirusy lub bakterie komórkowe. Bardzo rzadko się zdarza (ale muszę o tym wspomnieć), że do wnętrza komórki przedostaną się metale ciężkie, wtedy układ immunologiczny widzi takie komórki jako ciało obce, lecz są to nieliczne przypadki. Układ odpornościowy NIGDY nie atakuje bezpodstawienie własnych komórek, atakuje tylko komórki zainfekowane bakteriami komórkowymi lub wirusami.

Najczęstsze wirusy:

  • Wirus Epsteina-Barr (EBV)
  • Cytomegalowirus (CMV, HCMV)
  • Wirus coxsackie (Koksaki)

Najczęstsze bakterie komórkowe:

  • Chlamydia pneumoniae
  • Mycoplasma pneumoniae
  • Yersinia enterocolitica
  • Helicobacter pylori
  • Borelia

Bakterie oraz wirusy, które przedostaną się do naszego organizmu mogą żyć w nim przez wiele lat niewykryte, czekając na spadek immunologii lub stan zapalny. Doskonałym miejscem ataku oraz intensywnego namnażania się wirusów i bakterii komórkowych są stany zapalne, o których często nawet nie mamy pojęcia. Patogen podczas stanu zapalnego wchodzi do komórek i zaczyna intensywnie się namnażać, wtedy układ immunologiczny identyfikuje zagrożenie i agresywnie zwalcza wszystkie zainfekowane komórki, w których żyją nieproszone bakterie lub wirusy.

Jednostka chorobowa zależy od miejsca zainfekowanych przez bakterie lub wirusy komórek:

  • w stawach powodują reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)
  • w tarczycy powodują Hashimoto
  • w trzustce powodują cukrzycę typu 1
  • w mózg powodują np. stwardnienie rozsiane (SM)
  • w sercu uszkadzają naczynia, mięsień, powodują nadciśnienie, arytmię, itp.
  • w jajnikach powodują zespół policystycznych jajników (PCOS)
  • itd.

Sama obecność bakterii komórkowych w organizmie często powoduje zespół chronicznego zmęczenia, ponieważ bakterie kradną komórkom substancje odżywcze oraz ATP, które komórki człowieka wykorzystują do tworzenia energii w mitochondriach.

Jeżeli lekarze zrzucają wszystko na genetykę, to dlaczego organizm nie zwalcza wszystkich jednakowych komórek jednocześnie?

Na przykładzie RZS: osoby cierpiące posiadają tylko zwyrodnienia niektórych stawów (przypadek? Nie!), gdyby problemem dotyczył genetyki, organizm zwalczałby każdą komórkę z danej grupy, która znajduje się w naszym ciele. Autoagresja występowałaby od najmniejszego palca u nogi, przez stawy biodrowe, kręgi, aż po żuchwę. Każda ruchoma część naszego ciała byłaby zwalczana jednakowo, a tak nie jest! Organizm na ślepo wybiera stawy, które zwalcza, a które nie? Oczywiście, że nie!

Te same bakterie i wirusy, które powodują autoagresję przy okazji mutują zamieszkiwane (zarażone) komórki, co w dłuższej perspektywie prowadzi do nowotworów. Pewien lekarz urolog z Bydgoszczy, powiedział, że 100 na 100 jego pacjentów z nowotworem prostaty posiadało bakterię komórkową w organizmie oraz w komórkach prostaty, najczęściej była to chlamydia pneumoniae. Wyleczenie raka prostaty było możliwe dopiero po zwalczeniu patogenu.

Układ termoregulacji – osoby zakażone patogenami wewnątrzkomórkowym, nigdy NIE mają gorączki. Jest to bardzo zły objaw, potwierdzający obecność bakterii lub wirusów. Patogeny wewnątrzkomórkowe ZAWSZE blokują układ termoregulacji, ponieważ gorączka to najmocniejsza broń naszego organizmu. Gorączka na poziomie 39,5-40 st. C., która trwa ponad 2 dni, powoduje „rozkręcenie” DNA i RNA szkodliwych bakterii oraz wirusów, tych wewnątrzkomórkowych oraz żyjących poza komórkami. Skutkiem gorączki będzie obumieranie patogenów, ponieważ uszkodzone biała spowodowane zmianami w ich DNA i RNA uniemożliwią namnażanie się patogenów, dzięki temu układ immunologiczny ma ułatwione zadanie w walce z infekcją. Zdrowa flora, która żyje z nami w symbiozie powinna w większości poradzić sobie z gorączką, jeżeli nawet w pewnym stopniu ucierpi, to łatwiej się namnoży, ponieważ układ immunologiczny nie zwalcza bakterii żyjących z nami w symbiozie. Dodatkowo taka temperatura spowoduje usunięcie wszelkiego obcego DNA z organizmu człowieka. Patogeny wewnątrzkomórkowe „wycwaniły się” i zaraz po zainfekowaniu organizmu, pierwsze co robią, to blokują układ termoregulacji człowieka. Możesz nie mieć objawów żadnej choroby przewlekłej, jednak gdy podczas choroby/przeziębienia nie gorączkujesz, to jest wysoce prawdopodobne, że posiadasz patogeny wewnątrzkomórkowe.

Borelioza a poziom wit. D3 – Bakteria borelii wytwarza enzymy hamujące wchłanianie się wit. D3 w jelitach. Jest to mechanizm, którego celem jest neutralizowanie układu immunologicznego. Chorzy na boreliozę powinni koniecznie zbadać poziom wit. D3 we krwi (25 OH)! Aby móc skutecznie walczyć z boreliozą osoby chore powinny mieć poziom D3 we krwi 80-100 ng/ml. Osoby z niskim poziomem D3, mogą suplementować od 10 000 do 20 000 IU dziennie przez okres, dopóki 25-OH nie wzrośnie do prawidłowego poziomu 80-100 ng/ml. Gdy uzyskamy prawidłowy wynik (80-100 ng/ml) możemy zejść do dawki podtrzymującej 10 000 – 5 000 IU i monitorować poziom D3 we krwi.

Każdy człowiek z podejrzeniem choroby przewlekłej lub przewlekle chory musi koniecznie zbadać się na obecność bakterii i wirusów oraz zrobić następujące badania:

Przeciwciała:

  • IGG Chlamydia pneumoniae
  • IGG Mycoplasma pneumoniae
  • IGG Epsteina Barra
  • IGG Toksoplazmoza (choroba odzwierzęca)
  • IGG Cytomegalia
  • IGG Coxsackie (Koksaki)
  • IGG Yersinia enterocolitica
  • IGG Helicobacter pylori
  • Borelioza (wiarygodne badania: PCR tkanki, Test Western-Blot lub badanie LTT)
  • Test Elisa

Dodatkowo należy wykonać badania:

  • Poziom witaminy D3: metabolit 25 OH
  • CRP
  • OB
  • Morfologia
  • Homocysteina
  • Eozynofile (morfologia z rozmazem)

Leczenie bakterii komórkowych i wirusów jest bardzo trudne, lekarze po ich wykryciu nie są w stanie nic zaradzić, informują pacjenta, że musi się przyzwyczaić do ich obecności i żyć z nimi przez resztę swojego życia. Leczenie patogenów komórkowych jest bardzo trudne, ponieważ żyją one w naszych komórkach, dodatkowo tworzą własną wakuolę, dzięki której chronią się przed antybiotykami i substancjami naturalnymi. Badań potwierdzających powyższe fakty są setki, a nawet tysiące, lecz wielu koncernom farmaceutycznym zależy na ich ukrywaniu i NIE publikowaniu, w źródle znajdziecie kilkanaście z nich.

Obejrzyj koniecznie wywiad z farmaceutą Januszem Nawolskim, który podsumował badania oraz publikacje dotyczące wpływu patogenaów wewnątrzkomórkowych na występowanie chorób przewlekłych, szczególnie autoagresji.

Wywiad znajdziesz tutaj

Istnieją 3 mozolne metody leczenia:

  1. Polski protokół Leczenia
  2. Naturalny protokół Buhnera PLUS
  3. Protokół Wheldona

Istnieje również schemat ILADS, zalecany przez Amerykańskie Stowarzyszenia Leczenia Boreliozy. Schemat ten jest powszechnie znany i stosowany również w Polsce na Boreliozę (ponad rok na antybiotykach). My przedstawimy oraz opiszemy te protokoły, które uważamy za skuteczne w szerokim spektrum leczenia patogenów wewnątrzkomórkowych.

Koniecznie wysłuchaj opinii Janusza Nawolskiego na temat, każdego z wymienionych tutaj protokołów, pozwoli Ci to lepiej zrozumieć metody walki z patogenami wewnątrzkomórkowymi. Podsumowanie metod leczenia autoagresji – Janusz Nawolski

Źródła:

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.