Jump to content

Chalofuginon na choroby autoimmunologiczne


Bossman
 Share

Recommended Posts

Dichroa febrifuga to rosnący w Tybecie i Nepalu, wiecznie zielony krzew o niebieskich kwiatach i metalicznie niebieskich owocach. Jeden z jego składników blokuje reakcje powodujące choroby autoimmunologiczne - informuje "Nature Chemical Biology".

Z korzeni wspomnianej rośliny Chińczycy już od 2000 lat wytwarzają lek przeciwgorączkowy. Naukowcy z Harvard School of Dental Medicine w Bostonie odkryli, że halofuginon - pochodna aktywnego składnika korzeni - blokuje reakcje, które powodują choroby autoimmunologiczne.

Jak ustalono, halofuginon potrafi imitować niedobór aminokwasów,. W następstwie zarodźce malarii przestają rosnąć, hamowane jest wytwarzanie białek powodujących procesy zapalne.

Przestają też powstawać limfocyty Th17, związane np. z zapaleniami jelit czy stwardnieniem rozsianym. Jednocześnie nie są tłumione normalne reakcje immunologiczne.

Halofuginon może zatem okazać się skutecznym lekiem przeciwko chorobom autoimmunologicznym. Zdaniem badaczy,  może działać także jako środek opóźniający starzenie.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu

  • Dziękuję 1
  • Nadzieja 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.