Jump to content

Mikstura na chore gardło


Ogi
 Share

Recommended Posts

Mikstura na chore gardło
 

Zrób napar z szałwii: 1 łyżeczkę suszonych listków szałwii (lub kilka świeżych) zalej 1 szklanką wrzącej wody i odstaw pod przykrycie na 10 minut, a następnie odcedź. Gdy napar trochę przestygnie dodaj do niego:

½ – 1 płaską łyżeczkę soli kuchennej
10-15 kropli propolisu
1 łyżeczkę octu jabłkowego i wszystko wymieszaj.
Lekko ciepłą miksturą (nie gorącą!) należy płukać chore gardło przynajmniej 3 x dziennie. Uważaj, żeby tej mikstury nie połykać, ale płukać nią gardło, a następnie wypluwać – jest pełna bakterii!

 

Szałwia:
Od dawien dawna napary z szałwii zalecane się do płukania chorego gardła i jamy ustnej. Dzisiaj jest już naukowo stwierdzone, że składniki zawarte w szałwii hamują rozmnażanie bakterii Gram dodatnich i Gram ujemnych – nawet tych odpornych na antybiotyki! To one są odpowiedziane za rozwijanie się wielu infekcji. Płukanie gardła już samym naparem z szałwii jest lecznicze i bardzo skuteczne, ale my do naszej mikstury dodamy jeszcze kilka rewelacyjnych składników.

Sól:
Może być sól kamienna lub morska. Działa odkażająco i część bakterii nie wytrzymuje tak słonego środowiska. Gdy w gardle jest śluz lub ropa, działa osuszająco. Liczne badania wykazały, że płukanie . płukanie gardła kilka razy dziennie ciepłą wodą z solą zmniejsza obrzęk w gardle i rozluźnia śluz, przyczyniając się do wypłukania substancji drażniących lub bakterii. Lekarze ogólnie polecają płukanie gardła wodą z solą.

Propolis:
W naszej miksturze działa zabójczo na bakterie. Spirytus działa odkażająco i osuszająco na śluz oraz ropę.

Ocet jabłkowy:
Ten składnik był dla mnie najbardziej kontrowersyjny. „Po co ten ocet?!” – zastanawiałam się. Okazało się, że działa odkażająco oraz ściągająco. Skuteczny zwłaszcza wtedy, gdy zapaleniu gardła towarzyszy ropa lub śluz. To po prostu od razu czuć, że działa ściągająco i przy wypluwaniu pozbywamy się jego dużej ilości!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.