Jump to content

Glifosat - oczyszczanie


Elcia
 Share

Recommended Posts

Glifosat - przede wszystkim zmiana żywienia inaczej nie usuniesz
Co możesz zrobić jeśli już wiesz, że masz oraz ile masz tej substancji w organizmie?

Podstawowa kwestia, to rozsądne zaplanowanie sobie „kroków” związanych z pozbywaniem się glifosatu z organizmu, bo jeśli zacznie się robić to wszystko nie po kolei, to w zasadzie nic to nie da.

https://www.bitchute.com/video/tDOBt4oJeRL3/

https://ariowie.com/jak-usunac-glifosat-z-organizmu-jak-oczyscic-organizm-z-tej-szkodliwej-substancji/Glifosat jest najszerzej stosowanym na świecie herbicydem o szerokim spektrum działania. Na masową skalę używa się w rolnictwie, leśnictwie, gospodarstwach domowych, miejskich terenach zielonych, działkach rekreacyjnych.

Herbicyd jest obecny w roślinach poddawanych opryskom, w powietrzu, wodach gruntowych i deszczowych. Wraz z pożywieniem i wodą przedostaje się do organizmów ludzi i zwierząt. Stwierdzono jego obecność w ponad 700 produktach w tym kaszach, płatkach, słodyczach, mięsie, jajkach jak i środkach higieny osobistej: wacikach kosmetycznych, tamponach, podpaskach, pampersach, gazie opatrunkowej.

glifosat oczyszczanie organizmu detoks

Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem sklasyfikowała glifosat jako związek kancerogenny, wysoce niebezpieczny dla zdrowia i życia.

Herbicyd działa jak antybiotyk, tak zresztą został opatentowany. Chelatuje z organizmu ważne minerały m.in kobalt, mangan i upośledza wchłanianie witaminy D. Dziesiątkuję mikroflorę i zaburza jej zdolność do wytwarzania niezbędnych aminokwasów, w tym tryptofanu, który przekształca się w serotoninę. Zaburza mikrobiom w jelicie, zmniejsza stosunek pożytecznych bakterii do szkodliwych. Hamuje enzym cytochromu  P450. Zakłóca transport i syntezę siarczanów. Upośledza szlaki metylacji. Zakłóca syntezę aminokwasów aromatycznych i metioniny, co prowadzi do niedoborów kwasu foliowego i zanikania neuroprzekaźników. Hamuje wydzielanie hormonu TSH przez przysadkę mózgową. Zaburza funkcjonowanie hormonów w ludzkich liniach komórkowych [1]

Badania jednoznacznie potwierdziły, że popularny herbicyd przyczynia się do m.in:

wyniszczania flory bakteryjnej jelit
zakłóceń gruczołów wydzielana wewnętrznego
zaburzeń neurologicznych
uszkodzeń DNA
śmierci komórek
bezpłodności
deformacji płodów
depresji
cukrzycy
obniżenia odporności
powstawania nowotworów
Obecność glifosatu w moczu
Kilka lat temu organizacja Friends of Earth zleciła przebadanie próbek moczu od osób w wieku od 15–65 z 18 krajów Europy pod kątem obecności glifosatu. Herbicyd stwierdzono w organizmie 70% badanych Polaków. Obecnie wiele osób poddaje się badaniom, wyniki są zatrważające, wielokrotnie przekraczają dopuszczalne normy [1].

W Polsce nie ma wartości referencyjnych dla stężeń glifosatu w moczu dla ogólnej populacji i osób szczególnie narażonych. W Niemczech uznaje się 0,5 ng/ml za wartość niebezpieczną, w Wielkiej Brytanii  0,15 ng/ml.

Glifosat może powodować chroniczne zaburzenia trawienne, nieszczelność jelit, choroby autoimmunologiczne.  Coraz częściej wymienia się gluten jako sprawcę nietolerancji pokarmowych, tymczasem winny jest glifosat. Więcej informacji tutaj.

Przy złym samopoczuciu, zaburzeniach trawiennych warto zrobić badanie na obecność glifosatu w moczu, by sprawdzić czy nie jesteśmy poddtruci i jeśli potrzeba, przeprowadzić detoksykację.

Oczyszczanie organizmu z herbicydów, glifosatu
Unikanie ekspozycji na herbicydy i dieta oparta o warzywa z naturalnych upraw ze zdrowymi tłuszczami, gotowane na parze i w postaci kiszonek są wystarczające dla osób zdrowych. Nerki, wątroba, płuca i skóra zdrowych zapewnią wystarczającą detoksykację.

Szczególnie cenne są warzywa bogate w siarkę: cebula, czosnek, brokuły, kapusta, brukselka, kalafior. Siarka uwalnia substancje, które aktywują przeciwutleniacze i enzymy detoksykacyjne. By efektywniej usunąć toksyny istnieją konkretne metody które pomagają pozbyć się pozostałości herbicydów. Gdy organizm jest słaby są one konieczne.

Detoks trzeba przeprowadzać powoli, rozciągnięty w czasie, by nie spowodować wtórnego zatrucia krwi i tkanek.

 

I Etap – 3 tygodnie
Glicyna – 1 gram wieczorem
2  szklanki dziennie naparu z ziół oczyszczających krew typu pokrzywa, rdest ptasi, pięciornik gęsi, fiołek trójbarwny, nawłoć, bluszczyk kurdybanek, nostrzyk, ostrożeń. Dobrze jest stosować zioła wymiennie.
Węgiel aktywny 2 razy w tygodniu
Okłady z ciepłego oleju rycynowego na wątrobę co drugi dzień
Kąpiele z solą epsom, glinką lub sauna
Glicyna jest najprostszym aminokwasem endogennym, występujących naturalnie w organizmie. Glifosat mocuje się w miejscach wiązania glicyny [3] , by go wyeliminować trzeba nasycić organizm glicyną i kompletem aminokwasów (np. jajka, galarety, żelatyna).

II Etap – miesiąc
Roślinne adaptogeny,  np. żeń-szeń syberyjski, różeniec górski – raz dziennie
Napar z ostropestu, korzenia łopianu lub mniszka lekarskiego dosłodzone syropem z agawy
Sok z kiszonej kapusty raz dziennie
Przetwory z berberysu, sok z kiszonej kapusty 2-3 razy w tygodniu
Unikanie żywności przetworzonej, GMO, zawierającej herbicydy
Bardzo dobre są warzywa i rośliny rosnące na ziemiach próchniczych bogatych w humus, kwas fulwowy [3]

  • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.