Jump to content

Co stosować na łuszczycę krostkową dłoni?


Recommended Posts

http://zdrowiebeztajemnic.pl/wp-content/uploads/2022/12/luis-quintero-qkspdy9xuzs-unsplash-300x200.jpg

Jak objawia się łuszczyca krostkowa na dłoniach?

Łuszczyca krostkowa dłoni to schorzenie, które dotyka zazwyczaj osoby pomiędzy 50 a 60 rokiem życia. Co ciekawe, jednym z czynników ryzyka jego wystąpienia jest płeć żeńska. Schorzenie to zdecydowanie częściej dotyka bowiem przedstawicielek płci pięknej. Objawy łuszczycy krostkowej mogą być początkowo mylone z grzybicą. Na skórze pojawiają się bowiem charakterystyczne plamki niewielkich rozmiarów, które mogą początkowo dość mocno swędzieć. Z czasem, osoba chora może zauważyć na swoich dłoniach małe krostki. Mogą być one bolesne, a także swędzące. Niekiedy, może wyciekać z nich płyn. Dzieje się to zazwyczaj na skutek drażnienia mechanicznego. Krostek w żadnym razie nie należy więc rozdrapywać. Wszystko po to, aby nie doprowadzić do ewentualnego nadkażenia zmian.

Jak leczyć łuszczycę krostkową?

Leczenie łuszczycy krostkowej może przybrać różną postać. Zazwyczaj konieczne jest pozostawanie pod stałą kontrolą lekarza dermatologa. Najprawdopodobniej zaleci on stosowanie maści i kremów. Charakteryzują się one działaniem przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym oraz łagodzącym. Mają one za zadanie nie doprowadzić do rozprzestrzeniania się choroby. Warto bowiem dodać, że nieleczona lub źle leczona łuszczyca krostkowa dłoni może przybrać cięższą postać. Wówczas zmiany w postaci krostek czy rumienia mogą pojawić się także na stopach, jak również na innych częściach ciała. Nietrudno zgadnąć, że jest to coś, czego zdecydowana większość chorych wolałaby uniknąć. 

O czym jeszcze należy pamiętać?

Łuszczyca dłoni wymaga nie tylko odpowiednio dobranego leczenia dermatologicznego. Należy także zatroszczyć się o właściwą pielęgnację naskórka. Wydaje się, że najlepszym pomysłem będzie po prostu zakupienie dermokosmetyków dedykowanych osobom dotkniętym łuszczycą. Bardzo często znaleźć można w nich dziegieć brzozowy, który charakteryzuje się działaniem łagodnie keratolitycznym. Redukuje także stan zapalny i dba o to, aby na skórze nie namnażały się szkodliwe bakterie. W walce z uciążliwymi objawami łuszczycy krostkowej pomoc może przynieść także aloes. Ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny charakteryzuje się naprawdę wszechstronnym działaniem. Przede wszystkim pomaga on w łagodzeniu uciążliwego świądu czy pieczenia zmian. Redukuje także ich ilość. Ważne jest to, aby dermokosmetyki były stosowane regularnie i w odpowiedni sposób. Warto zatem przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniach poszczególnych produktów lub w ulotkach dołączonych do nich. Nietrudno zgadnąć, że efekty nie pojawią się od razu, a dopiero po jakimś czasie. Wskazana jest zatem cierpliwość. Jeżeli mamy wątpliwości co do stosowania jakiegoś kosmetyku, koniecznie skontaktujmy się z dermatologiem.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://www.febumed.com.pl/pol_m_Sklep_Luszczyca_Lokalizacja-zmian-_Stopy-i-dlonie-356.html

 

Artykul sponsorowany na zlecenie whitepress pl

Artykuł Co stosować na łuszczycę krostkową dłoni? pochodzi z serwisu Zdrowiebeztajemnic.pl.

Źródło

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.