Jump to content

Zastosowanie myjek ultradźwiękowych w salonach i gabinetach kosmetycznych


Recommended Posts

http://zdrowiebeztajemnic.pl/wp-content/uploads/2023/02/myjkaultradzwiekowa3-300x225.jpg

Do czego służy myjka ultradźwiękowa?

Tak jak można wywnioskować na podstawie krótkiego wstępu, myjka służy do czyszczenia i dezynfekcji przedmiotów. Używa się jej na mocno zabrudzonych narzędziach, jak również i przy codziennym myciu regularnie używanych przyrządów.

Czyszczenie oparte na właściwościach fal ultradźwiękowych umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, które ciężko byłoby wyczyścić ręcznie, a w wielu przypadkach nie dałoby się tego zrobić w pełni dokładnie.

Co można czyścić myjką?

Wbrew pozorom nie każdy sprzęt może zostać wyczyszczony bądź zdezynfekowany przy pomocy myjki ultradźwiękowej. Wynika to z kwestii bezpieczeństwa i ma na celu zadbanie o pacjenta.

Myjki nie powinno się używać na narzędziach wykorzystywanych do przeprowadzania takich zabiegów, w których dochodzi do przerwania ciągłości skóry pacjenta. Narzędzia te powinny być wymieniane, a nie czyszczone.

Czy czyszczenie ultradźwiękami jest bezpieczne?

Zdecydowanie tak, ponieważ w budowie myjek nie znajdzie się żadnych takich elementów, które mogłyby jakkolwiek uszkodzić czyszczone narzędzie – druciaków, szorstkich gąbek albo jakiegokolwiek włosia. Mycie oparte jest jedynie na falach ultradźwiękowych, które działają zupełnie inaczej.

Czyszczenie ultradźwiękowe nie zaszkodzi nawet delikatnym powierzchniom, wykonanym z podatnych na uszkodzenia materiałów. W jego przypadku ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych jest minimalne, a wręcz zerowe.

Jak wyczyścić sprzęt myjką?

Zazwyczaj proces oczyszczania i dezynfekowania przedmiotów wygląda bardzo podobnie. Wystarczy więc ogólnie się z nim zapoznać, najlepiej korzystając z instrukcji producenta, by od razu posiąść wiedzę na temat tego, jak działa każda myjka ultradźwiękowa.

Dla prawidłowego działania myjki ważne jest użycie dobrego płynu. Musi mieć on przede wszystkim odpowiednio wysokie stężenie i występować w formie koncentratu.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z Beauty System

 

 

 

Artykuł sponsorowany na zlecenie whitepress pl

Artykuł Zastosowanie myjek ultradźwiękowych w salonach i gabinetach kosmetycznych pochodzi z serwisu Zdrowiebeztajemnic.pl.

Źródło

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.