Jump to content

Jak wygląda rehabilitacja kręgosłupa?


Recommended Posts

rehabilitacjakregoslupa-300x169.jpg

Jak wygląda rehabilitacja chorego kręgosłupa?

Rehabilitacja chorego kręgosłupa to niezależna forma leczenia ukierunkowana na cofnięcie zmian chorobowych i wyeliminowanie wykształconych na ich skutek dolegliwości, przede wszystkim bólowych. Zwykle w takiej sytuacji rehabilitant stosuje bezbolesne, nieinwazyjne, ale często dość intensywne techniki palpacyjne ukierunkowane na mobilizację odpowiednich partii w układzie mięśniowo-szkieletowym. Taki masaż jest nie tylko przyjemny sam w sobie, ale też bardzo efektywny, ponieważ skutecznie pobudza ciało do samoregeneracji.

Na czym polega rehabilitacja kręgosłupa po operacji?

Rehabilitacja po operacji kręgosłupa skraca czas rekonwalescencji, pozwalając pacjentowi szybciej odzyskać pełną sprawność, ale żeby przyniosła takie efekty, musi być prowadzona przez wysoko wykwalifikowanego rehabilitanta w porozumieniu i ścisłej współpracy z lekarzem. Ustalony przez nich wspólnie plan terapii powinien być elastyczny i zróżnicowany, tak by odpowiadać zmieniającym się wraz z postępami w leczeniu możliwościom i potrzebom pacjenta. Zazwyczaj na początku rehabilitacja po operacji kręgosłupa wymaga bardzo łagodnego traktowania tej partii ciała, a na końcu – intensywnego i dynamicznego.

Do kogo warto zgłosić się na rehabilitację kręgosłupa?

Rehabilitacją kręgosłupa zajmują się specjaliści z zakresu terapii manualnej: fizjoterapeuci i osteopaci.  Najczęściej jednak pacjenci wymagający rehabilitacji zgłaszają się do osteopaty, ponieważ jego podejście do leczenia jest bardziej holistyczne, czyli kompleksowe. Taki specjalista postrzega ciało jako zintegrowaną całość, nie skupia się więc wyłącznie na chorych tkankach, ale uwzględnia w terapii również te partie, na które patologiczne zmiany mają pośredni wpływ. To dlatego rehabilitacja kręgosłupa prowadzona przez osteopatę przynosi najlepsze efekty. Takich osteopatów możemy znaleźć na Osteoklinika.pl.

 

Artykuł sponsorowany na zlecenie whitepress pl

Artykuł Jak wygląda rehabilitacja kręgosłupa? pochodzi z serwisu Zdrowiebeztajemnic.pl.

Źródło

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

Zapoznaj się z: Terms of Use, Privacy Policy, Guidelines, We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.